Новый сервис от нашего проекта - бесплатный почтовый ящик с неограниченным размером в домене sport.com.ua! Спешите, Ваше любимое имя yourname@sport.com.ua еще наверняка свободно! Подробнее >>

Здравствуйте, уважаемые любители спорта!

06.07.2006
Футбол / ФІФА змінила принцип визначення рейтингу національних збірних
Берлін, Німеччина, 6 липня (AFP)

У четвер ФІФА представила громадськості нову видозмінену, але вже достатньо розкритиковану модель, за якою визначатиметься позиція кожної національної збірної у світовому рейтингу. Головна відмінність полягає у тому, що при складені рейтингу до уваги братимуться результати не восьми попередніх років, як було раніше, а лише останніх чотирьох. Також тепер не гратимуть роль кількість забитих м’ячів та фактор домашнього поля. Очки будуть нараховуватися наступним чином: «три» — за перемогу, «одне» — за нічию та «нуль» в разі поразки. Збірна Німеччини поскаржилася, що обіймала у світовому табелі про ранги лише 19-ту стрічку. У той час одне з розчарувань Чемпіонату Світу — збірна США — знаходилася на п’ятій сходинці. Німці були позбавлені набирати очки за два останні роки, адже грали виключно товариські зустрічі. Новий рейтинг, який було вперше укладено 1993 року, опублікують 12 липня.
Подробнее...

06.07.2006
Футбол / Шість французів можуть поповнити список рекордсменів Чемпіонату Світу

Шість гравців збірної Франції у разі перемоги над італійцями у фіналі світової першості завоюють свій другий у кар’єрі титул чемпіонів світу. Дубль можуть оформити Зінедін Зідан, Фаб’єн Бартез, Ліліан Тюрам, Патрік Вієйра, Тьєррі Анрі та Давід Трезеге, які завоювати «золото» на Чемпіонаті Світу у рідній Франції вісім років тому. У пам’ятному фіналі проти збірної Бразилії в «основі» французів грали Зідан, Бартез та Тюрам. Виходив на заміну Вієйра. Цього разу з перших хвилин вийти на поле мають шанс п’ять із вище перерахованої «шістки». Головний тренер французів Раймонд Доменек не бачить місця у стартовому складі для форварда «Ювентуса» Давіда Трезеге. Лише 21-ому гравцю за всю історію проведення Чемпіонату Світу вдавалося двічі перемагати на Чемпіонаті Світу. Бразилець Пеле — єдиний, кому світовий футбольний олімп підкорився тричі (1958, 1962,1970). Повний список гравців, які двічі ставали чемпіонами світу: Гравець Країна Роки Джованні Феррарі Італія 1934, 1938 Гвідо Маззетті Італія 1934, 1938 Джузеппе Меацца Італія 1934, 1938 Еральдо Монзеліо Італія 1934, 1938 Белліні Бразилія 1958, 1962 Кастільйо Бразилія 1958, 1962 Діді Бразилія 1958, 1962 Джальма Сантос Бразилія 1958, 1962 Гаррінча Бразилія 1958, 1962 Жильмар Бразилія 1958, 1962 Мауро Бразилія 1958, 1962 Нільтон Сантос Бразилія 1958, 1962 Пепе Бразилія 1958, 1962 Вава Бразилія 1958, 1962 Маріо Загалло Бразилія 1958, 1962 Зіто Бразилія 1958, 1962 Зозімо Бразилія 1958, 1962 Даніель Пассарелла Аргентина 1978, 1986 Кафу Бразилія 1994, 2002 Роналдо Бразилія 1994, 2002

06.07.2006
Футбол / Аргентинський «свисток» закриє Чемпіонат Світу

Головним арбітром вирішального поєдинку Чемпіонату Світу, у якому зіграють збірні Італії та Франції, стане аргентинський суддя Гораціо Елізондо. Цікаво, що 42-річний вчитель з фізичного виховання судив матч-відкриття між командами Німеччини та Коста-Рики, тож аргентинський рефері своїм свистком відкрив та закриє світову першість. Елізондо також обслуговував чвертьфінальний матч між португальцями та англійцями, у якому вилучив форварда Вейна Руні, який наступив супернику на пах. Допомагатимуть аргентинцю на лінії його співвітчизники Даріо Гарсія та Отеро Родольфо. Четвертим та п’ятим арбітром будуть іспанці Медіна Кантальєхо та Джиральдес Карраско відповідно. Матч за третє місце між та збірними Німеччини та Португалії судитиме японець Тору Камікава.

06.07.2006
Футбол / Доля Леманна залежить від Клінсманна

Основний голкіпер збірної Німеччини Йєнс Леманн повідомив, що дочекається доки головний тренер бундестім Юрген Клінсманн прийме рішення щодо подальшої співпраці з командою, а тоді вирішить, чи варто йому продовжувати виступи на рівні національних збірних до Євро-2008. Доля 36-річного воротаря «Арсеналу» залежить від Клінсманна, який зробив його «першим номером» бундестім попри харизму Олівера Кана, який на Чемпіонаті Світу на рідній землі ще не зіграв жодного матчу. «Я подумаю про свою особисту ситуацію після турніру та обов’язково поговорю з Клінсманном про це. Як і інші гравці, я хочу, щоб Юрген залишився. Інакше всі будуть розчаровані, адже не відомо, що буде далі», — сказав Леманн, який готовий поступитися місцем у воротах у «бронзовому» матчі Оліверу Кану. «Якщо Олівер хоче зіграти у цьому матчі, то він це дійсно заслужив. Він був зразком професіонала та важко працював на тренуваннях».

06.07.2006
Футбол / «Толо» бажає очолити збірну Аргентини
Мехіко, Мексика, 6 липня (AFP)

Аргентинець Америко Галлего, який наразі тренує мексиканський клуб «Толука», заявив, що має бажання очолити національну збірну Аргентини, дізнавшись, що пост керманича головної команди країни залишив Хосе Пекерман. За період своєї кар’єри гравця «Толо» Галлего вигравав Чемпіонат Світу 1978 року та брав участь у фінальній частині світової першості 1982 року в Іспанії. На Чемпіонаті Світу 1998 року у Франції Галлего працював асистентом тодішнього головного тренера Даніеля Пассарелла. «Кожен аргентинський тренер мріє потренувати національну команду країни. На даний момент мій вік ідеальний», — сказав Галлего.

06.07.2006
Футбол / Неста може забути про фінал
Дуйсбург, Німеччина, 6 липня (AFP)

Один із ключових центральних захисників збірної Італії Алессандро Неста не встигне залікувати травму паха до фінального поєдинку Чемпіонату Світу, у якому «Скуадра адзурра» зіграє проти збірної Франції. Невтішну новину повідомив лікар команди Енріко Кастелаччі. 30-річний Неста пропустив три останні матчі італійців у плей-офф, зазнавши травми пахових кілець у третьому матчі групового раунду. За традицією Несту замінить Марко Матерацці.

06.07.2006
Баскетбол / Названы участники Кубка ULEB 2006/2007
Питерское Динамо и Химки попробуют повторить достижение московского Динамо

Члены союза европейских баскетбольных лиг, то бишь ULEB, определили какие команды разыграют Кубок ULEB в этом сезоне. Среди 24 участников больше всего команд из Сербии –ФМП, Црвена Звезда и Гемофарм. По две команды будут представлять Россию, Бельгию, Францию, Испанию, Грецию, Италию и Германию. Финал турнира пройдет 10 апреля в Шарлеруа (как обычно), а начнется борьба во втором по престижности евротурнире 31 октября. Постоять за честь российского баскетбола смогут питерское Динамо и Химки, а постсоветское пространство также представят литовский Литовус Ритас и латвийский Вентспилс.

06.07.2006
Теннис / Лучшие из лучших
В полуфиналах Уимблдона оказались первые четыре ракетки мира

В четвертьфинальных встречах Уимблдонского турнира 4 лучшие мировые теннисистки сражались за выход в предпоследнюю стадию соревнования со своими менее высоко посеянными коллегами.

06.07.2006
Футбол / Минтал не захотел в Россию
Марек Минтал продлил контракт с Нюрнбергом

Известный словацкий нападающий Марек Минтал продлил свой контракт с Нюрнбергом до лета 2010 года. Несмотря на то, что в прошлом сезоне Минтал провел лишь 4 матча из-за тяжелой травмы, для немецкого клуба было очень важно удержать в своих рядах этого нападающего. Ведь еще год назад Мареку удалось стать лучшим снайпером Бундеслиги с 24 голами. Всего же в 69 бундеслиговских встречах Минтал забил 43 мяча, что является отличным показателем. Неудивительно, что словака хотело много богатых клубов, но Марек решил не искать пока добра от добра.

06.07.2006
Футбол / Молодые стволы – лучшего молодого игрока Мундиаля назовут завтра!
Криштиану Роналду, Подольски, Месси, Барнетта, Фабрегас или Валенсия?

Завтра свой приз получит лучший молодой игрок чемпионата мира. Впервые ФИФА при поддержке Gillette, в чью честь и назван трофей – Gillette Best Young Player Trophy, проводит такой интригующий опрос. Трех футболистов определили читатели официального сайта чемпионата мира (ими стали Криштиану Роналду, Луис Валенсия и Лионель Месси), а трех назвал технический комитет ФИФА (Лукас Подольски, Транквило Барнетта и Сеск Фабрегас). Изначально в списке было около 40 человек, родившихся после 1 января 1985 года, и теперь, так как итоговая шестерка уже точно не сыграет в финале, эксперты ФИФА могут назвать лучшего из них. Это произойдет 7 июля.

06.07.2006
Футбол / Португалія — Франція — 0:1
Збірна Франції переступила через останнього бразильця

Історія 21 раз зводила ці дві команди в очних дуелях, і лише п’ять разів португальська збірна брала верх над «триколором». Останній раз це було в далекому 1975 році. Збірну Франції можна вважати найнезручнішим суперником для «європейських бразильців». Тож прийшов час змінювати історію, але – не цього разу. Знову французи виявилися на голову вищими за своїх опонентів, і єдиний гол з пенальті вирішив долю матчу. Під керівництвом бразильського фахівця, Португалія не програвала до звітного матчу цілих 19 поєдинків поспіль. Тож у підопічних Сколарі була непогана нагода перевершити подвиг 1966 року (тоді команда у матчі за третє місце переграла збірну СССР). На відміну від попереднього матчу з представниками «Туманного Альбіону», Португалія вийшла на поле в своєму оптимальному і найсильнішому складі. Відбувши дискваліфікацію, на поле повернулися Коштінья і Деку. Під питанням до останнього моменту залишалася участь у матчі двох провідних гравців, без яких нині просто не можливо уявити гру команди – Рональду і Фігу. Через травми ці гравці до матчу готувалися за індивідуальною програмою, але на поле лідери все ж таки вийшли зі стартових хвилин. У Раймонда Доменека, також не було особливих проблем зі складом. Майже всі гравці перебували в оптимальній формі, хоча незначні проблеми зі здоров’ям були в Анрі, якого турбувала травма «ахіла». Також непокоїв психічний стан футболістів туринського «Ювентуса» Тюрама і Вієйра. Нагадаю, що скоріш за все, «стару сеньйору» з нового сезону понизять мінімум на два дивізіони в класі. Крім таких, на перший погляд не глобальних проблем, Доменеку довелося втамовувати ейфорію в команді, після перемоги над іспанцями та бразильцями. На думку тренера – це могло негативно позначитися на грі команди в цілому. Але французьке свято продовжувалося. Набравши обертів у двох попередніх матчах, команду Доменека виявилося не так просто зупинити. З перших хвилин гри перевага французів була беззаперечною, але не на довго. Повернення до складу Деку мало велике значення. Саме цей футболіст міг уже в дебюті зустрічі вивести свою команду вперед. Після його удару Бартез насилу дотягнувся до м’яча. Таким чином, феєричний настрій французької команди розвіявся за кілька хвилин. Згодом про свою присутність на полі нагадав і Маніше, який в першому таймі не раз прикладався до м’яча, але щоразу йому бракувало влучності. Португальці ж загалом намагалися дальніми пасами виводити на ударну позиції своїх форвардів, але французи без особливих проблем відбивалися, не залишивши супернику у першому таймі нагод для взяття воріт. Підопічні Доменека натомість зробили все можливе, аби таки повести у рахунку до перерви. Гол вийшов дещо неочікуваним. Після однієї з атак у карному майданчика збили Анрі – суддя вказав на «позначку». До м’яча підійшов, звісно, Зідан і холоднокровно пробив. Рикарду хоч і вгадав траєкторію польоту м’яча, дотягнутися до нього не зміг. 30-й гол Зідана і Португалія вперше на цьому чемпіонаті світу опиняється в ролі наздоганяючого. За такого рахунку перший тайм і закінчився. У другій половині гри для підопічних Сколарі головним завданням було хоча б зрівняти рахунок. Але дебют другої сорокап’ятихвилинки мало не поховав останні надії португальців. Спочатку після стрімкої контратаки Анрі ледь не переправив м’яч у ворота – Рикарду зіграв невпевнено, але ліквідував загрозу. За мить воротарю довелося парирувати постріл Рибері. Після такого жвавого відновлення гри, щастя поблизу воріт суперника стали шукати португальці. Відступати було вже нікуди. Але у другому таймі команда Сколарі значно здала. «Загубився» на полі Деку, почала даватися взнаки втома Фігу, а Рональду те й робив, що падав у карному майданчику суперника, вимагаючи від арбітра пенальті. З такою грою, звісно, про сприятливий результат залишалося лише мріяти. Як і в попередньому матчі, знову здивував Паулета, який невідомо для чого вийшов на поле, жодного разу так і не нагадав серйозно про себе. За такої гри, Сколарі чомусь довго тягнув із замінами і лише за хвилин п'ятнадцять до кінця матчу почав підсилювати напад. Але і за такої гри, діяти доводилося обережно. Кинувши великі сили в напад португальці надавали оперативний простір французам, для розвитку їхніх атак, а як у подібних епізодах може зіграти Зідан, зайвий раз нагадувати не будемо. Останні хвилини гри збірна Португалії таки вдалася до масованого штурму воріт суперника. Навіть Рикарду прибіг до карного майданчика суперника допомагати колегам по команді, але все марно. На останніх хвилинах після однієї з атак із забійної позиції не зміг поцілити по воротах Мейра, втративши останню реальну нагоду. Що ж, французи у фіналі і мають непогані шанси здобути свій другий чемпіонський титул після успіху в 1998-му. Португальці знову зупиняються за крок до мети, але попереду ще матч за третє місце. Португалія — Франція — 0:1 (0:1). Суддя: Хорхе Ларріонда (Уругвай). Португалія: Рикарду, Мейра, Коштінья (Поштива, 75), Фігу, Паулета (Сімао, 68), Мігель (Феррейра, 62), Нуно Валенте, Карвальйо, Рональду, Маніше, Деку. Франція: Бартез, Абідаль, Вієйра, Галлас, Макелеле, Малуда (Вільтор, 69), Зідан, Анрі (Саа, 85), Тюрам, Саньйоль, Рібері (Гову, 72). Гол: Зідан (33, з пенальті). Попередження: Карвальйо (82), Саа (87). Олександр Травянка

06.07.2006
Футбол / Алексей Михайличенко: «На деньги играю только в футбол»
Игорь Чемерис, «Главред»

Несмотря на то, что сборная Украины «досрочно» вернулась домой, авторитет ее продолжает расти. Благодаря «обидчикам» - итальянцам…

06.07.2006
Футбол / Илья Цымбаларь возвращается!
Блестящий полузащитник будет играющим тренером рязанского Спартака!

Выдающийся полузащитник «Черноморца», московского «Спартака» и «Локомотива», а также сборной России, воспитанник одесского футбола, Илья Цымбаларь может вернуться в большой футбол. Главный тренер рязанского «Спартака-МЖК» был заявлен за вышеозначенную команду и в качестве игрока.

06.07.2006
Футбол / Португалия – Франция – 0:1: Продолжение неприятной традиции для пиренейцев
Французы вышли в финал благодаря голу Зидана с пенальти

06.07.2006
Футбол / Капелло в Реале 10 лет спустя…
Фабио Капелло стал главным тренером мадридского Реала

Мадридский Реал обзавелся серьезным тренером, можно сказать без преувеличения, звездой наставниковского цеха – итальянцем Фабио Капелло. Спустя ровно 10 лет дон Фабио вернулся в Мадрид, в котором продуктивно проработал в сезоне 96-97 – тогда он привел Реал к чемпионству. В последние 3 года Капелло работал в Ювентусе, но нынешнее положение дел в этом клубе таково, что ловить там особенно нечего. Главному тренеру известно о туринских проблемах лучше, чем всем нам – поэтому он взял и уехал, что, в принципе, логично – не дело тренера такого уровня играть в серии С.