ЕС включил Украину в число бенефициаров импортных льгот
Евросоюз пересмотрел список стран, имеющих право на европейские льготные или нулевые импортные тарифы, предоставляемые для стимуляции развития десятков государств, сообщила в четверг Еврокомиссия.
Согласно опубликованному новому списку (по терминологии ЕС схеме общих преференций /GSP/ - ИФ), из числа этих стран исключены государства, которые, по оценке Всемирного банка, на основе ВВП за последние три года на душу населения имеют повышенный доход или доход выше среднего.
В
первой категории оказались семь стран: Бахрейн, Бруней, Катар, Кувейт, ОАЭ, Оман, Саудовская Аравия, а также специальный административный район КНР Аомэнь (Макао).
Во вторую попала Россия, Аргентина, Белоруссия, Бразилия, Венесуэла, Габон, Казахстан, Куба, Ливия, Малайзия, Республика Палау, а также Уругвай.
В число бенефициаров импортных льгот теперь включены 89 стран, которые ЕС считает наиболее нуждающимися.
Из них 40 стран вошли в
категорию государств с доходами ниже среднего. Среди прочих, это Индия и Китай, что объясняется расчетом ВВП на душу населения этих наиболее населенных стран. В эту же группу включены Азербайджан, Армения, Грузия, Киргизия, Таджикистан, Туркмения, Узбекистан, Украина. В нее входят Иран и Сирия.
49 стран Африки, Азии, Океании и Карибского бассейна с наиболее низкими доходами отнесены к самой льготной категории, которую ЕС будет поддерживать в области импортных тарифов по схеме, называемой
в Брюсселе "все, кроме оружия".
Еще на две категории стран будут распространяться специальные условия, связанные как с местным законодательством в области торгового обмена, так и с ранее заключенными соглашениями с ЕС о свободном торговом обмене.
"Я рад, что государства-члены ЕС и депутаты Европарламента поддержали предложение Еврокомиссии, направленное на повышение эффективности нашей схемы общих преференций для импорта. Речь идет о важном признании того факта,
что главные развивающиеся экономики стали конкурентоспособными в мировом масштабе. Отныне мы можем адаптировать нашу торговую схему на пользу развития, чтобы дать время на передышку и оказать дополнительную помощь странам, которые еще отстают от других", - заявил член Европейской комиссии по вопросам торговли Карел де Гюхт.
В Еврокомиссии также подчеркивают, что страны, которые эффективно защищают права человека, право на труд, а также соблюдают конвенции в области окружающей среды и
корректного государственного управления, будут пользоваться дополнительной поддержкой.
Нынешняя схема будет действовать до 1 января 2014 года, чтобы дать время экономическим операторам адаптироваться к изменившимся условиям.
10.11.12, Черкассы: "Новый порядок заполнения таможенной декларации. Актуальные вопросы применения Таможенного кодекса"
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРА╥НИ ЧЕРКАСЬКА ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА ______________________________________________ Руководителям предприятий/учреждений Специалистам ВЭД Юристам С 01 ОКТЯБРЯ ВСТУПИЛ В ДЕЙСТВИЕ НОВЫЙ ПОРЯДОК ЗАПОЛНЕНИЯ ТАМОЖЕННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ. АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ ПРИМЕНЕНИЯ ПОЛОЖЕНИЯ
НОВОГО ТАМОЖЕННОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ. ПРАКТИКА ПРИМЕНЕНИЯ И ПРОБЛЕМНЫЕ ВОПРОСЫ.
Практикум состоится10 ноября2012 ГОДА в Черкасской ТПП.
Начало регистрации 9.30 (10.00-18.00)
Спикеры: ООО “НПО "Поверхность МД” (г. Киев)
В программе:
Изменения в таможенном оформлении
товаров: • Новый порядок заполнения грузовой таможенной декларации. • Упрощенные процедуры таможенного оформления • Электронное декларирование товаров. • Особенности применение таможенных режимов, новые возможности для компаний. Новое в таможенной стоимости товаров: • Практические вопросы заполнения деклараций таможенной стоимости. • Изменение методологии
определения таможенной стоимости в новой редакции Таможенного кодекса Украины. Документы, необходимые для подтверждения таможенной стоимости. • Изменение прав и обязанностей таможенных органов и декларантов регламентируемых новой редакцией Таможенного кодекса Украины. Способы обжалования решений таможенных органов. • Порядок осуществления контроля правильности определения таможенной стоимости. Принятие таможенными органами решения корректировки таможенной стоимости. Таможенные платежи и сборы: • Изменения в налоговом законодательстве в связи с принятием Налогового кодекса Украины: • Новые налоговые льготы и порядок их применения. • Виды штрафов за нарушение налогового законодательства и их размеры. • Налогообложение товаров и иных предметов в зависимости от избранного таможенного режима. • Порядок проведения апелляционных процедур по доначисленым
налоговым обязательствам. Новая редакция Таможенного кодекса Украины: • Изменения в части налогооблажения внешнеэкономических операций, виды гарантий и порядок их применения. • Плата за выполнение таможенных формальностей вне мест расположения таможенных органов во внеурочное время., установленное для таможенных органов. • Порядок налогооблажения товаров, которые перемещаются физическими лицами. Налог на добавленую
стоимость и акцизный налог порядок уплаты, возникновение налоговых обязательств, база налогооблажения, операции, которые не являются объектом налогооблажения, особенности уплаты акцизного сбора с маркированных товаров. Единый сбор и экологический налог. Порядок возврата таможенных платежей с учетом норм Налогового и Таможенного кодексов Украины. Новое в порядке перемещения товаров, транспортных средств через таможенную границу Украины:
• Особенности заполнения предварительной таможенной декларации. Порядок ее применения. • Особенности применения таможенного режима транзита. • Предварительное уведомление таможенных органов о намерении ввезти товары на таможенную территорию Украины. Формы, условия и способы обеспечения обязательств перед таможенными органами: • Финансовые гарантии. • Другие способы обеспечения уплаты
таможенных платежей. Место проведения: конференц-зал (2-й этаж) Черкасской ТПП, г. Черкассы, ул. Ленина, 105. Дополнительная информация о практикуме: тел.: +38 0472 32- 81- 28, факс: +38 0472 36-08-59; моб. 067 470-88-12; e-mail: org@cci.neocm.com
Днепропетровская торгово-промышленная палата совместно с ведущими специалистами ООО «НПО «Поверхность МД» приглашают генеральных директоров, директоров, руководителей транспортно-экспедиторских подразделений, руководителей экспортно-импортных и логистических подразделений, бухгалтеров, таможенных брокеров и декларантов принять участие в специализированном семинаре-тренинге на тему: "Электронное декларирование
товаров. Таможенные формальности и таможенное оформление", который состоится 16 ноября 2012 г. в помещении Днепропетровской торгово-промышленной палаты (ул.Шевченко 4, 4 этаж,зал для конференций, начало в 10:00).
В программе семинара:
Информирование, консультирование и предварительные решения по вопросам государственного таможенного дела.
Страна происхождения товара и критерии достаточной переработки
товара. Документы о происхождении товара. Документы, подтверждающие страну происхождения товара.
Выполнение таможенных формальностей при осуществлении таможенного оформления.
Выполнение таможенных формальностей в соответствии с заявленным таможенным режимом.
Практические аспекты определения таможенной стоимости и пути для снижения риска корректировки.
Порядок учета лиц, осуществляющих операции с товарами.
Лекторы
от ООО «НПО «Поверхность МД»: Хохлов Артур Вячеславович – директор; Андреев Александр Леонидович – начальник информационно-аналитического отдела; Гриценко Виктор Алексеевич – начальник отдела технической поддержки.
Качество семинаров, проводимых ООО "НПО Поверхность МД » с 1998 года обеспечиваются опытом организации обучения субъектов ВЭД. В течении 1998 - 2012 на семинарах с участием специалистов ООО" НПО "Поверхность МД» прошли обучение более 7500 человек, а на корпоративных семинарах (тренингах) - более 3000.
Стоимость участия одного слушателя составляет 600,00 грн. (в т.ч. НДС).
В стоимость включено: участие в семинаре, кофе-брейк, обед.
Обязательная предварительная регистрация.
Зарегистрироваться для участия, а также получить детальную информацию о проводимом семинаре-тренинге Вы можете в отделе внешних связей и инвестиций УВЭС Днепропетровской торгово-промышленной палаты по тел.: (056) 374-94-09(12).
Заявки просьба направлять на электронную почту: members@dcci.ua
В Воронежской области открыт международный автомобильный пункт пропуска «Бугаевка»
В Кантемировском районе, на границе Украины с Россией завершилось строительство нового автомобильного пункта пропуска «Бугаевка». Торжественно открытие состоялось в последних числах
октября, сообщает пресс-служба Управления Россельхознадзора по Воронежской и Волгоградской областям.
На открытии присутствовали представители Управления Россельхознадзора по Воронежской и Волгоградской областям, руководители Воронежской и Луганской таможни, пограничники из Белгородской области, глава Кантемировского района и другие гости.
МАПП «Бугаевка» стал первым стационарным автопропускным пунктом в Воронежской области (такие пункты существуют уже в Белгородской,
Ростовской областях).
Стоит отметить, что в связи с открытием стационарного пункта увеличится его пропускная способность (до 500 автомобилей в сутки). Воронежцы теперь смогут гораздо быстрее проходить таможню на границе с Украиной. Пункт оборудован специальными терминалами и стационарными постами.
Дмитрий Датский
bloknot-voronezh.ru
Назначен новый руководитель Киевской таможни
Начальником Киевской региональной таможни назначен государственный советник таможенной службы третьего ранга Геннадия Романенко, сообщила пресс-служба ведомства в среду.
Согласно сообщению, Г.Романенко работает в таможенных органах с 1997 года, почетный таможенник Украины.
В 2010-2011 гг. Г.Романенко уже руководил столичной таможней. В последнее время Г.Романенко занимал должность начальника Полтавской таможни.
Минюст: Щодо деяких питань експорту продукц╕╖, яка м╕стить генетично-модиф╕кован╕ орган╕зми
М╤Н╤СТЕРСТВО ЮСТИЦ╤╥ УКРА╥НИ
ЛИСТ
в╕д 03.10.2012 р. N 10910-0-26-12/83
М╕н╕стерство юстиц╕╖ розглянуло лист в╕д 31 серпня 2012 року N 180 щодо деяких питань експорту продукц╕╖, яка м╕стить генетично-модиф╕кован╕ орган╕зми, та в межах компетенц╕╖ пов╕домля╓.
В╕дпов╕дно до п╕дпункту 29 пункту 4 Положення про М╕н╕стерство юстиц╕╖ Укра╖ни, затвердженого Указом Президента Укра╖ни в╕д 6 кв╕тня 2011 р. N 395, М╕н╕стерство юстиц╕╖ в╕дпов╕дно до покладених
на нього завдань нада╓ роз'яснення з питань, пов'язаних ╕з д╕яльн╕стю М╕н'юсту Укра╖ни, його територ╕альних орган╕в, п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, що належать до сфери управл╕ння М╕н╕стерства, а також стосовно акт╕в, як╕ ним видаються.
Разом з тим зазнача╓мо, що статтею 1 Закону Укра╖ни "Про зовн╕шньоеконом╕чну д╕яльн╕сть" визначено, що експорт (експорт товар╕в) - це продаж товар╕в укра╖нськими суб'╓ктами зовн╕шньоеконом╕чно╖ д╕яльност╕ ╕ноземним суб'╓ктам господарсько╖ д╕яльност╕ (у тому числ╕
з оплатою в негрошов╕й форм╕) з вивезенням або без вивезення цих товар╕в через митний кордон Укра╖ни, включаючи реекспорт товар╕в.
Закон Укра╖ни "Про державну систему б╕обезпеки при створенн╕, випробуванн╕, транспортуванн╕ та використанн╕ генетично модиф╕кованих орган╕зм╕в" (дал╕ - Закон) регулю╓ в╕дносини м╕ж органами виконавчо╖ влади, виробниками, продавцями (постачальниками), розробниками, досл╕дниками, науковцями та споживачами генетично модиф╕кованих орган╕зм╕в та продукц╕╖, вироблено╖ за технолог╕ями,
що передбачають ╖х розробку, створення, випробування, досл╕дження, транспортування, ╕мпорт, експорт, розм╕щення на ринку, вив╕льнення у навколишн╓ середовище та використання в Укра╖н╕ ╕з забезпеченням б╕олог╕чно╖ ╕ генетично╖ безпеки.
В╕дпов╕дно до статт╕ 1 Закону об╕г - це перем╕щення (транспортування) або збер╕гання та будь-як╕ д╕╖, пов'язан╕ з переходом права власност╕ чи волод╕ння, включаючи продаж, обм╕н або дарування.
Продукц╕я, отримана з використанням ГМО, - це продукц╕я, в тому числ╕ харчов╕
продукти та корми, технолог╕я виробництва яко╖ передбача╓ використання ГМО на будь-якому етап╕.
При цьому частиною першою статт╕ 15 Закону забороня╓ться промислове виробництво та введення в об╕г ГМО, а також продукц╕╖, вироблено╖ ╕з застосуванням ГМО, до ╖х державно╖ ре╓страц╕╖.
Статтями 9 - 11 Закону визначен╕ повноваження центральних орган╕в виконавчо╖ влади, зокрема:
1) центральний орган виконавчо╖ влади з питань еколог╕╖ та природних ресурс╕в: зд╕йсню╓ державну еколог╕чну експертизу
ГМО, призначених для використання у в╕дкрит╕й систем╕; на основ╕ наукових принцип╕в та м╕жнародного досв╕ду розробля╓ критер╕╖ оц╕нки ризику потенц╕йного впливу ГМО на навколишн╓ природне середовище; зд╕йсню╓ державну ре╓страц╕ю засоб╕в захисту рослин, отриманих з використанням ГМО; зд╕йсню╓ державний нагляд ╕ контроль за дотриманням заход╕в б╕олог╕чно╖ ╕ генетично╖ безпеки щодо б╕олог╕чних об'╓кт╕в природного середовища при створенн╕, досл╕дженн╕ та практичному використанн╕ ГМО у в╕дкрит╕й систем╕; нада╓ дозволи
на вив╕льнення ГМО у в╕дкрит╕й систем╕;
2) центральний орган виконавчо╖ влади з питань охорони здоров'я: на основ╕ наукових принцип╕в та м╕жнародного досв╕ду розробля╓ критер╕╖ оц╕нки ризику потенц╕йного впливу на здоров'я людини ГМО та продукц╕╖, отримано╖ з використанням ГМО, у тому числ╕ харчових продукт╕в; зд╕йсню╓ державну сан╕тарно-еп╕дем╕олог╕чну експертизу ГМО, як╕ використовуються у в╕дкритих системах, для об╜рунтування висновку щодо ╖х б╕олог╕чно╖ ╕ генетично╖ безпеки стосовно людини з метою
╖х державно╖ ре╓страц╕╖; зд╕йсню╓ державний нагляд ╕ контроль за дотриманням заход╕в б╕олог╕чно╖ ╕ генетично╖ безпеки стосовно людини при створенн╕, досл╕дженн╕ та практичному використанн╕ ГМО у в╕дкрит╕й систем╕; зд╕йсню╓ державну сан╕тарно-еп╕дем╕олог╕чну експертизу продукц╕╖, отримано╖ з використанням ГМО, для об╜рунтування висновку щодо ╖╖ безпечност╕ для здоров'я ╕ життя людини; зд╕йсню╓ державну ре╓страц╕ю ГМО джерел харчових продукт╕в, а також державну ре╓страц╕ю харчових продукт╕в, косметичних засоб╕в,
л╕карських засоб╕в, як╕ м╕стять ГМО або отриманих з ╖х використанням; затверджу╓ перел╕к харчових продукт╕в, щодо яких зд╕йсню╓ться контроль вм╕сту ГМО, та перел╕к в╕дпов╕дних методик детекц╕╖ та ╕дентиф╕кац╕╖ ГМО; зд╕йсню╓ мон╕торинг харчових продукт╕в, отриманих ╕з застосуванням ГМО, за критер╕╓м наявност╕ в них т╕льки заре╓строваних ГМО джерел.
3) центральний орган виконавчо╖ влади з питань аграрно╖ пол╕тики: забезпечу╓ державну апробац╕ю (випробовування) та державну ре╓страц╕ю створених на основ╕
ГМО сорт╕в с╕льськогосподарських рослин, пор╕д тварин, м╕кроб╕олог╕чних с╕льськогосподарських препарат╕в; зд╕йсню╓ державний нагляд ╕ контроль за дотриманням заход╕в б╕олог╕чно╖ ╕ генетично╖ безпеки щодо с╕льськогосподарських рослин ╕ тварин при створенн╕, досл╕дженн╕ та практичному використанн╕ ГМО у в╕дкритих системах на п╕дпри╓мствах, в установах ╕ орган╕зац╕ях агропромислового комплексу незалежно в╕д ╖х п╕дпорядкування ╕ форми власност╕.
Разом з цим Закон Укра╖ни "Про зерно та ринок зерна в Укра╖н╕"
визнача╓ державну пол╕тику щодо розвитку ринку зерна як пр╕оритетного сектора економ╕ки агропромислового комплексу Укра╖ни та спрямований на створення правових, економ╕чних та орган╕зац╕йних умов конкурентоспроможного виробництва ╕ формування ринку зерна для забезпечення внутр╕шн╕х потреб держави у продовольчому, нас╕нн╓вому та фуражному зерн╕, нарощування його експортного потенц╕алу.
Статтею 18 вказаного Закону суб'╓ктам ринку зерна гаранту╓ться право в╕льно розпоряджатися власними ресурсами зерна та
продуктами його переробки, укладати угоди щодо ╖х продажу, у тому числ╕ на експорт, брати участь у формуванн╕ зернових ресурс╕в Укра╖ни.
Забороня╓ться, кр╕м випадк╕в, визначених законами Укра╖ни, встановлювати обмеження у перем╕щенн╕ зерна та продукт╕в його переробки.
У свою чергу, частинами першою та другою статт╕ 21 цього Закону визначено, що як╕сть зерна та продукт╕в його переробки, що виробляються в Укра╖н╕ або ввозяться на митну територ╕ю Укра╖ни, ма╓ в╕дпов╕дати державним стандартам та ╕ншим
нормативним документам. Як╕сть експортного зерна та продукт╕в його переробки може в╕дпов╕дати вимогам, що заф╕ксован╕ сторонами в експортному контракт╕.
Експортно-╕мпортн╕ операц╕╖ ╕з зерном та продуктами його переробки, кр╕м хл╕бобулочних ╕ макаронних вироб╕в, проводяться за наявност╕ сертиф╕ката якост╕ зерна та продукт╕в його переробки, який вида╓ться на платн╕й основ╕ територ╕альними органами спец╕ально уповноваженого державного органу у сфер╕ державного контролю за як╕стю зерна та продукт╕в його переробки
у порядку, що встановлю╓ться Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Разом з цим сл╕д зазначити, що зг╕дно з частиною першою статт╕ 196 Митного кодексу Укра╖ни не можуть бути пропущен╕ через митний кордон Укра╖ни:
товари, перем╕щення яких через митний кордон Укра╖ни заборонено законом;
товари, на пропуск яких в╕дпов╕дно до закону потр╕бн╕ дозволи ╕нших державних орган╕в, за в╕дсутност╕ цих дозвол╕в (кр╕м алкогольних напо╖в ╕ тютюнових вироб╕в, а також харчових продукт╕в для власного споживання, що
ввозяться громадянами в обсяз╕ та в порядку, встановлених статтею 376 та частиною другою статт╕ 378 цього Кодексу);
товари, що перем╕щуються через митний кордон Укра╖ни з порушенням вимог цього Кодексу та ╕нших закон╕в Укра╖ни, кр╕м випадк╕в, передбачених цим Кодексом.
Також частинами першою та другою статт╕ 197 цього Кодексу визначено, що у випадках, передбачених законом, на окрем╕ товари встановлюються обмеження щодо ╖х перем╕щення через митний кордон Укра╖ни.
Пропуск таких товар╕в через
митний кордон Укра╖ни та ╖х митне оформлення зд╕йснюються митними органами на п╕дстав╕ отриманих з використанням засоб╕в ╕нформац╕йних технолог╕й документ╕в, як╕ п╕дтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на зд╕йснення в╕дпов╕дних контрольних функц╕й, ╕ншими юридичними особами, уповноваженими на ╖х видачу, якщо подання таких документ╕в митним органам передбачено законами Укра╖ни.
Перел╕ки таких товар╕в (╕з зазначенням ╖х опису та коду зг╕дно з УКТ ЗЕД), а також порядок видач╕ в╕дпов╕дних дозвол╕в та ╖х об╕гу з використанням засоб╕в ╕нформац╕йних технолог╕й затверджуються Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Заступник М╕н╕стра
Д. М. Ворона
Кабмин Украины отменил обязательную регистрацию экспортных контрактов на сельхозпродукцию
Правительство Украины отменило обязательную регистрацию внешнеэкономических контрактов при продаже сельскохозяйственной продукции.
Как отмечается в сообщении, такое решение было принято на заседании Кабинета министров в среду.
Помимо этого, правительство упразднило товарно-транспортные накладные на перемещение алкогольных напитков.
Хорошковский выразил убеждение, что эти решения правительства позволят снять лишние обременения
с производителей продукции и будут способствовать улучшению бизнес-климата в стране.
Первый вице-премьер также заверил, что Украина не собирается вводить квоты на экспорт зерна.
Напомним, в июле сообщалось, что власти потратят четверть миллиарда на развитие оптовых рынков сельхозпродукции.
Увага! НБУ: Щодо зм╕ни порядку надання та використання банками ╕нформац╕╖ з електронних ре╓стр╕в митних декларац╕й
НАЦ╤ОНАЛЬНИЙ БАНК УКРА╥НИ
ЛИСТ
в╕д 30.10.2012 р. N 28-311/5345-10214
Департамент контролю, методолог╕╖ та л╕цензування валютних операц╕й
Головному управл╕нню в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим, Головному управл╕нню по м. Ки╓ву ╕ Ки╖вськ╕й област╕, територ╕альним управл╕нням НБУ, ОПЕРУ НБУ, банкам Укра╖ни та ╖х ф╕л╕ям
Щодо зм╕ни порядку надання та використання банками ╕нформац╕╖ з електронних ре╓стр╕в митних декларац╕й
За ╕нформац╕╓ю, отриманою в╕д Державно╖ митно╖ служби Укра╖ни (дал╕ - ДМСУ) на запит Нац╕онального банку Укра╖ни (дал╕ - Нац╕ональний банк), пов╕домля╓мо наступне.
В╕дпов╕дно до вимог постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 26.12.95 N 1044 "Про заходи щодо забезпечення контролю за зовн╕шньоеконом╕чною д╕яльн╕стю та валютного контролю" м╕ж ДМСУ та Нац╕ональним
банком укладена Угода про ╕нформац╕йне сп╕вроб╕тництво в╕д 05.04.2000 N 28-28 (дал╕ - Угода). Додатком до не╖ ╓ Протокол N 2 в╕д 04.02.2009 (дал╕ - Протокол), в╕дпов╕дно до якого ДМСУ переда╓ банкам (програмними засобами Нац╕онального банку) ре╓стри електронних коп╕й митних декларац╕й (дал╕ - Ре╓стри), на п╕дстав╕ яких товари та ╕нш╕ предмети перетнули митний кордон Укра╖ни зг╕дно з угодами, що передбачають розрахунки у грошов╕й форм╕.
Нагаду╓мо,
що до Ре╓стр╕в включаються митн╕ декларац╕╖, як╕ оформлен╕ суб'╓ктами зовн╕шньоеконом╕чно╖ д╕яльност╕ на виконання угод, що передбачають розрахунки у грошов╕й форм╕, а саме т╕, у граф╕ 24 "Характер угоди" яких зазначаються коди характеру угоди 10, 12, 21, 22, 41, 42 в╕дпов╕дно до Класиф╕катора характер╕в угод, затвердженого наказом М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни в╕д 20.09.2012 N 1011 "Про затвердження в╕домчих класиф╕катор╕в ╕нформац╕╖ з питань державно╖ митно╖ справи, як╕ використовуються у процес╕
оформлення митних декларац╕й".
З 01 жовтня 2012 року набрав чинност╕ наказ М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни в╕д 30.05.2012 N 651 "Про затвердження Порядку заповнення митних декларац╕й на бланку ╓диного адм╕н╕стративного документа" (дал╕ - Наказ N 651).
Зг╕дно з цим Порядком при ввезенн╕ товар╕в в╕дпов╕дно до правил заповнення графи 2 "В╕дправник/Експортер" митно╖ декларац╕╖, якщо в╕дпов╕дно до умов зовн╕шньоеконом╕чного договору (контракту) або ╕ншого документа, що використову╓ться в м╕жнародн╕й практиц╕ зам╕сть договору (контракту), нерезидент - сторона зовн╕шньоеконом╕чного договору (контракту) не ╓
в╕дправником, у граф╕ зазначаються в╕домост╕ про в╕дправника ╕ вчиня╓ться запис: "Див. доп.", а в доповненн╕ наводяться в╕домост╕ про нерезидента - сторону зовн╕шньоеконом╕чного договору (контракту) або ╕ншого документа, що використову╓ться в м╕жнародн╕й практиц╕ зам╕сть договору (контракту).
Враховуючи необх╕дн╕сть отримання банками ╕нформац╕╖, яка наводиться у доповненн╕ до графи 2 "В╕дправник/Експортер" митно╖
декларац╕╖ для належного виконання функц╕й агента валютного контролю, в програмне забезпечення ДМСУ були внесен╕ зм╕ни, за результатами яких у раз╕, якщо нерезидент - сторона зовн╕шньоеконом╕чного договору (контракту) не ╓ в╕дправником, до Ре╓стр╕в будуть включатися в╕домост╕ про нерезидента - сторону зовн╕шньоеконом╕чного договору (контракту) або ╕ншого документа, що використову╓ться в м╕жнародн╕й практиц╕ зам╕сть договору (контракту), що наводяться у доповненн╕ до митно╖ декларац╕╖. Структура Ре╓стр╕в при
цьому залишиться незм╕нною.
Пов╕домля╓мо також, що в╕дпов╕дно до правил заповнення графи 22 митно╖ декларац╕╖ зг╕дно з Наказом N 651 у л╕вому п╕дрозд╕л╕ графи наводиться в╕дпов╕дно до класиф╕кац╕╖ валют л╕терний код валюти, у як╕й складено рахунки-фактури (╕нвойси) або ╕нш╕
документи, що визначають варт╕сть товару. У правому п╕дрозд╕л╕ графи зазнача╓ться сума наведених у граф╕ 42 ╕ додаткових аркуш╕в митно╖ декларац╕╖ фактурних вартостей задекларованих товар╕в у валют╕, код яко╖ зазначений у л╕вому п╕дрозд╕л╕ графи 22.
Враховуючи вищевикладене, до 01.12.2012 загальна фактурна варт╕сть товар╕в буде зазначатися у валют╕ Укра╖ни, а з 01.12.2012 у пол╕ "Загальна фактурна варт╕сть" Ре╓стр╕в буде
зазначатися загальна фактурна варт╕сть у валют╕, код яко╖ зазначений у пол╕ "Код валюти".
Сл╕д також зазначити, що правила заповнення графи 28 митно╖ декларац╕╖ в╕дпов╕дно до вимог Наказу N 651 не передбачають надання номера розрахункового рахунку особи, яка зд╕йсню╓
розрахунки за зовн╕шньоеконом╕чним договором (контрактом). Тому з 01.10.2012 банки керуються листом Нац╕онального банку в╕д 24.11.2009 N 28-311/4335-21847 в частин╕ перел╕ку даних, що повинн╕ м╕ститись у пов╕домленн╕ ╕ншого банку про надходження Ре╓стру, у повному обсяз╕, за виключенням надання даних "номер р/р (грн.)".
З метою посилення ╕нформац╕йно╖ вза╓мод╕╖ у вир╕шенн╕ сп╕льних завдань у сфер╕ валютного контролю, пов'язаних
╕з запровадженням процедури електронного декларування та розширення сфери застосування Ре╓стр╕в, надал╕ надсилання Ре╓стр╕в уповноваженим банкам може зд╕йснюватися щоденно.
Заступник Голови Нац╕онального банку Укра╖ни
╤. В. Сорк╕н
М╕н'юст роз'яснив деяк╕ питання, пов'язан╕ з експортом продукц╕╖, що м╕стить ГМО
М╕нюст Лист "Щодо деяких питань експорту продукц╕╖, яка м╕стить генетично-модиф╕кован╕ орган╕зми" в╕д 03.10.2012 N 10910-0-26-12/83
Розглядаючи деяк╕ питання, пов'язан╕ з експортом продукц╕╖, яка м╕стить генетично-модиф╕кован╕ орган╕зми, М╕н'юст зазначив, що:
забороня╓ться промислове виробництво та введення в об╕г ГМО, а також продукц╕╖, вироблено╖ ╕з застосуванням ГМО, до ╖х державно╖ ре╓страц╕╖;
суб'╓ктам
ринку зерна гаранту╓ться право в╕льно розпоряджатися власними ресурсами зерна та продуктами його переробки, укладати угоди щодо ╖х продажу, у тому числ╕ на експорт, брати участь у формуванн╕ зернових ресурс╕в Укра╖ни;
забороня╓ться, кр╕м випадк╕в, визначених законами, встановлювати обмеження у перем╕щенн╕ зерна та продукт╕в його переробки;
експортно-╕мпортн╕ операц╕╖ ╕з зерном та продуктами його переробки, кр╕м хл╕бобулочних ╕ макаронних вироб╕в, проводяться
за наявност╕ сертиф╕ката якост╕ зерна та продукт╕в його переробки, який вида╓ться на платн╕й основ╕ територ╕альними органами спец╕ально уповноваженого державного органу у сфер╕ державного контролю за як╕стю зерна та продукт╕в його переробки у порядку, що встановлю╓ться Кабм╕ном.
Янукович отменил обязательную регистрацию декларации о соответствии
Президент Украины Виктор Янукович подписал закон № 5312-VI "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно отмены регистрации декларации о соответствии". Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Законом отменена обязательная регистрации декларации производителя о соответствии. Главной целью закона является недопущение неоправданных дополнительных затрат времени и средств производителями-субъектами хозяйствования на регистрацию деклараций при введении
продукции в обращение.
В частности, законом вносятся изменения в законы Украины "О подтверждении соответствия", "О защите прав потребителей" и "О стандартах, технических регламентах и процедурах оценки соответствия".
Закон вступает в силу со дня, следующего за днем его опубликования.